Blog
Co ile lat wymieniać papę na dachu i jak ją utylizować?
Dachy kryte papą należy regularnie kontrolować, najlepiej raz w roku. O tym, czy dach trzeba wymienić, czy tylko naprawić decyduje skala uszkodzeń. Kilka pęcherzy na dachu to nie powód do zdzierania papy – wystarczy je naciąć i poczekać aż podłoże wyschnie, a następnie starannie zakleić otwór papą podkładową.
Jaka papa na dach sprawdzi się najlepiej?
Papa to dość tani i trwały materiał na pokrycie dachu. Jedną z najważniejszych zalet papy jest długa żywotność – dobrej jakości papa może posłużyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Jest to tworzywo o niewielkiej wadze, nie obciąża dodatkowo konstrukcji, a zatem doskonale sprawdza się podczas remontów. Wybierając papę, warto zwrócić uwagę na poszczególne części składowe.
Jak kolorystycznie dobrać dachówki do elewacji?
Wybór koloru pokrycia dachowego powinien być punktem wyjścia przy projektowaniu fasady, ponieważ kolor elewacji można zdecydowanie taniej i łatwiej zmienić niż kolor dachu. Warto kierować się kilkoma prostymi zasadami, a stworzenie spójnej i estetycznej fasady będzie bardzo proste. Od czego zacząć?
Blachodachówka, czy blachówka ceramiczna – co wybrać?
Dachówki ceramiczne charakteryzują się ogromną trwałością, opierają się niekorzystnym warunkom atmosferycznym i silnym wiatrom. Przez wiele lat zachowują nienaganny wygląd oraz zapewniają dobre tłumienie dźwięków. Dachówki ceramiczne wolno się nagrzewają, a dach stopniowo oddaje ciepło. Na rynku dostępne są dachówki z różnym wykończeniem powierzchni – wybierać można spośród dachówek glazurowanych, naturalnych i angobowanych. Dodatkowa powłoka zwiększa odporność pokrycia dachowego na zabrudzenia i porastanie mchem.